Výrobky od Parallels
Parallels - Virtualizace na nejvyšší úrovni
Parallels je jedním z nejznámějších týmů vyvíjejících software se zaměřením na virtualizační software. Parallels již nějakou dobu poskytuje svým zákazníkům maximální spolehlivost a funkčnost, takže téměř žádná přání nezůstávají nesplněna. Virtualizace je proces, který lze nejlépe provést s pomocí speciálních odborných znalostí, a proto jsou programy, jako je Parallels Desktop 16 Standard, Parallels Desktop 16 Professional, Parallels Desktop 17 Standard nebo Parallels Desktop 17 Professional, přesně tím, co potřebujete, pokud máte zájem o bezchybnou realizaci virtualizace. Pokud přemýšlíte, zda se vám koupě Parallels vyplatí, měli byste si především položit otázku, jakou hodnotu přikládáte kompetentně provedené virtualizaci. Díky virtualizačnímu softwaru Parallels můžete celý proces provést bez jakýchkoli komplikací.
Co vlastně virtualizace znamená?
Pokud nevíte, co virtualizace vlastně znamená, zde je vysvětlení. Virtualizace především znamená, že se vytvoří virtuální prostor, který lze následně naplnit obsahem. Například v rámci počítačového systému, který již má operační systém a je jinak plně vybaven, lze vytvořit další virtuální počítačový systém, ale se zcela jiným operačním systémem. Předpokládejme například, že sami vlastníte Mac, který vám samozřejmě poskytuje veškerý typický obsah pro Mac.
Nedávno jste však slyšeli o novém operačním systému Microsoft Windows, například Windows 11, a rádi byste jej vyzkoušeli. Za normálních okolností byste si nyní museli koupit kompletní počítač se systémem Windows, tj. hardware i software, že? Mýlíte se, protože díky virtualizačnímu softwaru, jako je Parallels Desktop 16 Standard nebo Parallels Desktop 16 Professional, můžete na Macu vytvořit virtuální počítačový systém, který jako operační systém používá například Microsoft Windows 11. Díky tomu si můžete volně vyzkoušet všechny funkce dostupné v systému Microsoft Windows 11, aniž byste museli kupovat plný systém.
Kde se používá zejména virtualizační software?
Virtualizační software může být užitečný jak v osobním, tak v profesionálním prostředí, ale pravděpodobně je důležitý zejména pro podniky. Nesmíte zapomínat, že zejména v dnešní době se firmy musí spoléhat na funkční a efektivní IT systém, pokud si chtějí udržet konkurenceschopnost. Technologický pokrok se nezpomaluje, právě naopak. Pokud se tomu společnost nedokáže co nejrychleji přizpůsobit, nezřídka se stává, že ji konkurence v co nejkratší době opustí. Pro ilustraci se vžijte do následující situace: Vlastníte společnost, která je závislá na možnosti pracovat na mnoha místech současně a používat různý software.
Vaše společnost má například pobočku, která používá Mac, a jinou pobočku, jejíž hlavní operační systém je Microsoft Windows 11. Jak víte, tyto dva úřady spolu musí umět komunikovat a spolupracovat. Právě tady však narazíte na problém: protože obě terénní kanceláře používají různé operační systémy, které obsahují a podporují různé nástroje a formáty, nezřídka dochází k problémům s kompatibilitou. Nezapomeňte, že ne každý operační systém umí číst nebo dokonce používat všechny formáty souborů jiného operačního systému.
Pokud například jedna ze dvou vzdálených kanceláří používá Microsoft Office 365 a vytváří prezentace PowerPoint, tabulky Microsoft Excel nebo textové dokumenty Microsoft Word, může se stát, že v nejhorším případě k nim vzdálená kancelář používající Mac jako hlavní systém nebude mít přístup ani je nebude moci upravovat. V některých případech je nutné soubor nejprve převést do vhodného formátu, aby s ním bylo možné pracovat společně, což zase stojí čas a prostředky. Ačkoli to na první pohled nezní jako příliš velký problém, je třeba vzít v úvahu celé spektrum tohoto incidentu. V dnešní době jde firmám především o efektivitu a výkonnost, a pokud firma v některé z těchto oblastí zaostává, může se rychle stát, že bude obtížné dohnat konkurenci.
Jak může pomoci virtualizační software?
Toto dilema je vám pravděpodobně jasné, ale kde může pomoci virtualizační software? Představte si následující situaci: Vaše společnost stále pracuje na různých místech a s různými systémy. Pobočka, která používá Mac, má však nyní Parallels Desktop 17 Pro, a proto může vytvořit virtuální počítačový systém s Microsoft Windows 11. Tato vzdálená kancelář proto může používat nástroje typické pro systém Windows, jako je Microsoft PowerPoint nebo Microsoft Excel, a číst nebo upravovat příslušný typ dat. Obě pobočky tak mohou spolupracovat, komunikovat a dokonce pracovat na společných projektech. Jak vidíte, jediná investice znamenala, že vaše společnost ve velmi krátké době získala zpět svou konkurenční výhodu.
Na co byste se měli při nákupu zaměřit?
Před zakoupením virtualizačního softwaru od společnosti Parallels byste měli zvážit, kterým operačním systémem jej chcete vybavit. Parallels nabízí správný software pro Mac, Windows i Linux. V rámci příslušných programů však můžete používat všechny operační systémy. Pokud jste nadšeným uživatelem systému Microsoft Windows nebo Linux, je Parallels Workstation tou nejlepší volbou. Pokud používáte Mac jako hlavní operační systém, je pro vás Parallels Desktop tím pravým programem.
Měli byste také zvážit rozsah a zamýšlené využití vašeho virtualizačního programu. V soukromém sektoru obvykle stačí méně rozsáhlý program, který však spolehlivě funguje. Pokud však hodláte virtualizovat celé serverové systémy v profesionálním sektoru, měl by být software odpovídajícím způsobem vybaven.
Pokud tedy nyní přemýšlíte o tom, zda je pro vás například koupě Parallels Desktop rozumnou volbou, můžete být jedině klidní. Virtualizační software vám nabízí mnoho možností, které můžete využít ve volném čase i v práci. Zároveň je software vždy spolehlivý a funkční, takže se nemusíte obávat pádu apod. Kromě toho můžete ukládat své virtuální počítače, abyste se vyhnuli významné ztrátě dat v případě nevyhnutelného selhání systému.